Скъпи бастилиянци,
Днес отбелязваме Световния ден за борба срещу тормоза в училище, познат още като “Ден на розовата фланелка”
Освен че коридорите на училището грейнаха във всички нюанси на розовия цвят, Ученическият съвет и клубът на БМЧК “31. СУЧЕМ” организира кампания за разговори върху темата за тормоза и неговото въздействие. Тези дискусии се водеха в класовете от начален етап, които са първа смяна, като след това последва и творческа инициатива, която насърчава уважението, толератността и добротата – децата написаха на малки сърчица по няколко мили и добри думи, с които след това направихме заедно постери. ”Таблата на вълшебните думи” са разположен във фоайето на първия етаж.
Един цвят. Една фланелка. Едно послание – добротата е по-силна от тормоза!
![]()