От 11 до 13 май на откритите терени на Национална футболна база ,,Бояна“ се проведе ,,Училищният футболен Мондиал“ по футбол за смесени ученически отбори от 2. до 4. клас. Спортното събитие беше организирано от Столична община съвместно с Български футболен съюз по повод предстоящото Световно първенство по футбол 2026. В турнира участие взеха 56 училищни отбора от София, а учениците от 31. СУЧЕМ ,,Иван Вазов“ се представиха блестящо, като достигнаха до полуфиналите и заслужено спечелиха 4. място в крайното класиране. Нашите млади футболисти демонстрираха отлична подготовка, силен отборен дух и желание за победа. Освен високото класиране учениците ни получиха и специални индивидуални отличия:
– Цветина Мартинова Лечева от 3. ,,б“ клас беше отличена с наградата за най-добра състезателка.
– Никола Илиев Димитров от 4. ,,б“ клас спечели наградата за най-красив гол в турнира.
Организаторите бяха подготвили награди и подаръци за всички участници в ,,Училищния футболен Мондиал“, с което допринесоха за доброто настроение и незабравимите емоции на децата. С много усмивки, спортсменски дух и незабравими моменти турнирът се превърна в истински празник на футбола, приятелството и отборната игра. Участието на нашите ученици още веднъж доказа, че когато има талант, упоритост и сърце, успехите не закъсняват. Поздравяваме нашите млади шампиони за достойното представяне и им пожелаваме още много бъдещи победи, спортен хъс и вяра в собствените сили!
![]()