Слънчева среща с г-жа Мая Бочева-Уики, илюстратор на множество книги за деца, комикси и учебни помагала.

На 19.04. и 21.04., с любезното съдействие на г-жа Таня Харалампиева, учениците от вторите класове и техните учители г-жа Цокева, г-жа Харалампиева, г-жа Лалова и г-жа Георгиева проведоха вълнуващи срещи с г-жа Мая Бочева-Уики.
Мая Бочева – Уики е илюстратор на множество книги за деца, комикси и учебни помагала. Носител е на националната награда „Константин Константинов“ за принос в книгоиздаването за деца в категория илюстратор за книгата „Колко е часът? Наръчник за Времето“. Автор и художник е на образователната мултимедийна поредица „Туй-Онуй“ – приказки с образователни игри. В тях авторката използва иновативен подход за упражняване на знанията, които децата са добили в училище, и за ученето чрез игра.
На проведените срещи г-жа Бочева запозна децата с книгите „Колко е часът? Наръчник за Времето“ и трилогията „Как да върнем пчеличките?“, като увлекателно им разказа как се създава една книга от измислянето на историята до рисуването на илюстрациите към нея.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Loading

Scroll to Top
Skip to content