Драги бастилиянци,
Днес нашата родина бележи 148 години от Освобождението си!
По инициатива на Ученическия съвет в 31. СУЧЕМ почетохме този паметен ден с подобаващо тържество. Вълнението от предстоящия празник изпълни училищния двор – стотици учители и ученици се събраха заедно, за да отдадат необходимата почит на загиналите национални герои. Чухме безсмъртната Вазова ода “Опълченците на Шипка”, която ни пренесе векове назад, като ни изрисува свирепата картина на боевете, водени на връх Шипка. След това се насладихме на звънливите гласчета на учениците от вокалната група на училището, които изпяха няколко възрожденски песни. По традиция и тази година издигнахме националното знаме, под съпровода на българския химн (вижте видеото ТУК). По този начин отдадохме заслужено признание към подвига и саможертвата на героите, дали живота си в името на една по-добра България! И като завършек на празненството всички се хванахме на едно енергично хоро!
“Българио, за тебе те умряха, една бе ти достойна зарад тях…“ — Иван Вазов
![]()