С голямо удоволствие споделяме изключителните резултати на нашите дванадесетокласници от профил „Химия и опазване на околната среда“, взели участие в състезанието по химия на Химикотехнологичния и металургичен университет – София. На провелото се на 04.03.2026 г. състезание, което има ранг на приемен изпит в университета, нашите възпитаници защитиха достойно името на 31 СУЧЕМ „Иван Вазов“. Учениците постигнаха завидния среден успех от 5,80, като цели петима от тях заслужиха пълно Отличен (6,00)!
Тези резултати не само отварят вратите на ХТМУ за нашите зрелостници, но и са доказателство за тяхната упорита работа и високото ниво на подготовка в нашето училище.
Адмирации за учениците и техните преподаватели за вложените усилия и професионализма!
Пожелаваме им още много успехи по пътя на науката!
Вижте резултатите ТУК
![]()